צרפתית

יצירת קשר

ראשת היחידה: חיה פישר
chaya.fischer@mail.huji.ac.il
טל': 02-5882664
חדר 5806, הפקולטה למדעי הרוח


משרדי היחידה: 
languagehu@savion.huji.ac.il
טל': 02-5882771
חדרים 5807/5805, הפקולטה למדעי הרוח


שעות קבלה:
ימים א'-ה' - 09:00:13:00 

 

DELF certificate at the Hebrew University French Coursesקורסי הצרפתית מיועדים בראש ובראשונה לתלמידי החוג ללימודים רומאניים. נוסף על כך, תלמידים מרחבי הפקולטה למדעי הרוח המחויבים בלימודי שפות במסגרת דרישות התואר מוזמנים ללמוד בקורסי הצרפתית על בסיס מקום פנוי.

הקורסים נלמדים בצרפתית מהיום הראשון ומקנים לסטודנטים יכולת לפעול בשפה בכתב ובעל-פה, להכיר את התרבות הצרפתית מבפנים ולהשתמש בשפה בצורה אותנטית ומתאימה להקשר. 

תוצרי הלמידה מותאמים למקובל באוניברסיטאות בחו"ל ומאפשרים להשתלב בקורסי שפה במסגרת תוכניות לחילופי סטודנטים.

חדש! תלמידים מרחבי האוניברסיטה העברית והקהל הרחב מוזמנים ללמוד בקורסי French@HUJI הנלמדים מחוץ לתוכנית הלימודים ומקנים תעודה רשמית של היחידה ללימודי שפות של האוניברסיטה העברית לפי רמות סולם ה-CEFR

רשימת הקורסים

צוות ההוראה

CEFR HUJI FRENCH DELF study learn Jerusalem University לימודי צרפתית ירושלים אוניברסיטה עברית

יונתן בן דנון

צוות צרפתית
Jonathan.B@mail.huji.ac.il

קרא עוד

למדתי תואר ראשון בחוג לשפה, ספרות ותרבות העברית באוניברסיטת ליל (LILLE) שבצפון צרפת, ולאחר מכן המשכתי ללימודי תואר שני בחוג לדידקטיקת השפות ולצרפתית כשפה זרה באוניברסיטת ארטואה (ARTOIS) השוכנת באותו אזור.

התמחותי המקורית היא בתחום התרגום והעריכה, שפיתחה אצלי מודעות אל המבטים ואל השקפות העולם הטמונים מאחורי כל שפה. בעיני, אתגר עבודת התרגום הוא לסלול דרך אל השפה שמאחורי השפה, ולאפשר לדברים להיאמר בלשון אחרת. מבט זה בא במיוחד לידי ביטוי בלמידת שפות זרות, כאשר תלמידים מגלים לא רק איך הדברים נאמרים במדינה אחרת, אלא גם את נקודת המבט השונה שבה דוברי השפה הנלמדת מסתכלים אל אותה המציאות. מכאן בחרתי להתמקד בהוראת השפה ואני כעת מלמד צרפתית ביחידה ללימודי שפות באוניברסיטה העברית בירושלים, במגמה לפתוח צוהר בין-תרבותי ולהעצים הבנה הדדית בין בני תרבויות שונות.

 

« La plus grande liberté naît de la plus grande rigueur » (Paul Valéry)

 

קראו פחות

ספרי לימוד

מבחנים בינלאומיים מוכרים

delf cefr huji frenchבמסגרת התאמת תוצרי הלמידה למסגרת ההתייחסות האירופית המשותפת לשפות (CEFR), היחידה ללימודי שפות משתפת פעולה עם המכון הצרפתי כדי להביא לתלמידי האוניברסיטה העברית את מבחן ה- DELF של משרד החינוך הצרפתי. מבחן זה בודק הבנת הנקרא, הבנת הנשמע, כתיבה ודיבור בצרפתית. עמידה בדרישות כל ממדי הבחינה מקנה תעודה רשמית מטעם ממשלת צרפת המוכרת ברחבי העולם לצרכים אקדמיים ותעסוקתיים.

המעוניינים בפרטים נוספים מתבקשים ליצור קשר עם היחידה ללימודי שפות.