יצירת קשר

ראשת היחידה: חיה פישר
chaya.fischer@mail.huji.ac.il
טל': 02-5882664
חדר 5806, הפקולטה למדעי הרוח


משרדי היחידה: 
languagehu@savion.huji.ac.il
טל': 02-5882771
חדרים 5807/5805, הפקולטה למדעי הרוח


שעות קבלה:
ימים א'-ה' - 09:00:13:00 

 

אליקס גלוץ

Alix Glotz French HUJI DELF study learn Jerusalem University לימודי צרפתית אוניברסיטה ירושלים
אליקס
גלוץ
צוות צרפתית
ויועצת ללומדי שפות אירופיות
alix.glotz@mail.huji.ac.il

אני מלמדת צרפתית כשפה זרה באוניברסיטה העברית בירושלים. גדלתי בבלגיה, מקום מפגש לשפות אירופיות שונות, וכבר בגיל צעיר גיליתי את התשוקה ללימוד שפות. למדתי לתואר הראשון והשני באוניברסיטת מונס בבלגיה, במחלקה לשפה צרפתית ולתרגום מולטידיסציפלינרי (התמחיתי בתרגום לצרפתית מאנגלית, מספרדית ומהולדנית). במהלך תקופת לימודיי שהיתי תקופות ארוכות באוקספורד, אנטוורפן, מאסטריכט וגרנדה, שם השתלמתי בשפות ההתמחות שלי. ההשקעה שלי בלימוד שפות זרות חידדה את הבנתי לא רק בנוגע לשפה הצרפתית, אלא גם ביחס לאתגרים המיוחדים האופייניים לתהליך הלימוד של שפה חדשה באשר היא.

היכרות עם שפה חדשה פותחת בפנינו נקודת מבט רחבה ומיוחדת על העולם, ומאפשרת לתפוס את המציאות בצורה שונה. השפה הצרפתית חוצה גבולות והיא מדוברת בבלגיה, בצרפת, בשוויץ, בקנדה, במספר רב של מדינות באפריקה ובמזרח הרחוק, ובקאריביים. המשמעות של לימוד השפה הצרפתית, אם כן, היא לפתוח שער לעולם מגוון, צבעוני, וחוצה תרבויות.   

כמורה חשוב לי מאוד לייצר בכיתה סביבת למידה בטוחה, נעימה וכייפית. במהלך השנה מתפתחת בכיתה תחושה של שייכות לקהילת למידה מוגנת, המאפשרת לכל תלמיד להתפתח ולהתקדם בצורה הטובה ביותר.

 

" Le talent, ça n’existe pas. Le talent, c’est avoir envie de faire quelque chose” (Jacques Brel)