ערבית

יצירת קשר

ראשת היחידה: חיה פישר
chaya.fischer@mail.huji.ac.il
טל': 02-5882664
חדר 5806, הפקולטה למדעי הרוח


משרדי היחידה: 
languagehu@savion.huji.ac.il
טל': 02-5882771
חדרים 5807/5805, הפקולטה למדעי הרוח


שעות קבלה:
יום א' 14:00-11:00
ימים ב'-ה' 13:00-10:00

CEFR arabic huji MSAלימודי "ערבית בערבית" מיועדים בראש ובראשונה לתלמידי החוג ללימודי האסלאם והמזרח התיכון. נוסף על כך, תלמידים הלומדים בפקולטה למדעי הרוח ומעוניינים להתמקצע בערבית, במתכונת של ארבעה סמסטרים, מוזמנים לפנות ליחידה ללימודי שפות (באמצעות הטופס להלן). הקורסים נלמדים בערבית מהיום הראשון ומקנים לסטודנטים יכולת לפעול בשפה בכתב ובעל-פה.

בשנת הלימודים תש"ף יצאנו לדרך עם המתכונת החדשה, המיועדת לתלמידים ללא ידע קודם בשפה ועם מוטיבציה גבוהה מאוד. תלמידי החוג ללימודי האסלאם והמזרח התיכון יכולים לבחור בין לימוד ערבית במתכונת הוותיקה לבין המתכונת החדשה, המבוססת על רכישת "ערבית בערבית".

כמקובל באוניברסיטאות מובילות בחו"ל, שפת ההוראה היא Modern Standard Arabic, שהיא ה-lingua franca של העולם דובר הערבית כיום. עם זאת, מובן שהיכולת לתקשר עם דוברי השפה בהקשרים יומיומיים מבוססת על ערבית מדוברת. לכן במהלך שנת הלימודים השנייה, לצד המשך לימודים אינטנסיביים ב-MSA, מתקיים שיעור "גשר למדוברת". במקביל, התלמידים משתתפים בפרויקט "بـيـني وبـيـنـك - ביני ובינך"מסגרת ייחודית לחילופי שפה ותרבות עם דוברי ערבית הלומדים עברית במכינת סדארה.

לפרטים נוספים ולהרשמה לחצו כאן >>

 

צוות ההוראה

רשימת הקורסים

ספרי לימוד