ערבית

יצירת קשר

ראשת היחידה: חיה פישר
chaya.fischer@mail.huji.ac.il
טל': 02-5882664
חדר 5806, הפקולטה למדעי הרוח


מזכירת החוג: ציפי רבינוביץ
tsippyr@savion.huji.ac.il
טל': 02-5882771
חדר 5805, הפקולטה למדעי הרוח


שעות קבלה:
יום א' 14:30-11:30
ימים ב'-ה' 13:00-10:00

arabic cefr tandem hujiקורסי הערבית מיועדים בראש ובראשונה לתלמידי החוג ללימודי האסלאם והמזרח התיכון. נוסף על כך, תלמידים הלומדים בפקולטה למדעי הרוח מוזמנים להצטרף לקורסים על בסיס מקום פנוי. הקורסים נלמדים בערבית מהיום הראשון ומקנים לסטודנטים יכולת לפעול בשפה בכתב ובעל-פה.

כמקובל באוניברסיטאות מובילות בחו"ל, שפת ההוראה היא Modern Standard Arabic, שהיא ה-lingua franca של העולם דובר הערבית כיום. עם זאת, מובן שהיכולת לתקשר עם דוברי השפה בהקשרים יומיומיים מבוססת על ערבית מדוברת. פיתוח תוכנית Tandem ייעודית לחילופי שפה עם דוברי ערבית מתוכננת במסגרת השקת לימודי הערבית במתכונת החדשה.

בשנת הלימודים תש"פ ייפתח לראשונה קורס הערבית בערבית החדש המיועד לתלמידים ללא ידע קודם בשפה. תלמידי החוג ללימודי האסלאם והמזרח התיכון יכולים לבחור בין קורסי הערבית במתכונת הוותיקה לבין המתכונת החדשה, המבוססת על רכישת "ערבית בערבית". 

עד לפרסום שנתון תש"פ, כדאי לקחת בחשבון את הפרטים הבאים: היקף הלימודים ברמת המתחילים הוא 12 נ"ז (6 נ"ז בסמסטר א' ו-6 נ"ז בסמסטר ב'). הלימודים מתקיימים שלוש פעמים בשבוע בימים א', ג' ו-ה' בשעות הבוקר המוקדמות.
 

לפרטים נוספים ולהרשמה לחצו כאן >>