יצירת קשר

ראשת היחידה: חיה פישר
chaya.fischer@mail.huji.ac.il
טל': 02-5882664
חדר 5806, הפקולטה למדעי הרוח


משרדי היחידה: 
languagehu@savion.huji.ac.il
טל': 02-5882771
חדרים 5807/5805, הפקולטה למדעי הרוח


שעות קבלה:
ימים א'-ה' - 09:00:13:00 ו-14:00-15:00

 

יהונתן נאה

Spanish HUJI CEFR study learn Jerusalem לימודי ספרדית ירושלים אוניברסיטה SIELE
צוות ספרדית

אני מלמד ספרדית מזה מספר שנים. למדתי לתואר הראשון והשני בחוג ללימודים רומאניים ולאטינו-אמריקניים באוניברסיטה העברית, וכעת אני חבר בתוכנית לדוקטורנטים מצטיינים של בית ספר מנדל ללימודים מתקדמים במדעי הרוח. עבודת הדוקטור שלי עוסקת ביצירתו של סרוואנטס, ואני בוחן בה את הקשר בין המרות דת בכפייה, מצבי שבי, והיבטים שונים של טרנספורמציות כפי שהן באות לידי ביטוי בספרות תור הזהב בספרד (במאות ה-16 וה-17).

הודות לתכניות לחילופי סטודנטים למדתי שנתיים וחצי במחלקות לשפה וספרות ספרדית באוניברסיטאות שונות בחו"ל: בסלמנקה (ספרד), בגטינגן (גרמניה), ובגרנדה (ספרד). השהות בחו"ל, ובמיוחד בספרד, תרמה באופן משמעותי להתמקצעות שלי בשפה הספרדית.

כחוקר ספרות אני מאמין בכוחה של הכתיבה ליצור עולמות אפשריים. באופן דומה, אני מאמין שרכישת שפה חדשה מעניקה לנו מפתח לגילוי בלתי אמצעי של עולמות חדשים ומרתקים –מספרות וקולנוע ועד לעולם האקדמי ולשוק העבודה בשפה הספרדית. יותר מזה, שפה חדשה מרחיבה את גבולות התודעה של הלומד, שעם הזמן לומד לחשוב ולהביע את עצמו באמצעות "מערכת הפעלה" נוספת. ההיבט המתגמל ביותר כמורה לספרדית הוא להיות עד לנס הזה, ולראות כיצד הספרדית הופכת להיות טבעית ואורגנית עבור התלמידים.

"Ahora digo, dijo a esta sazón don Quijote, que el que lee mucho y anda mucho ve mucho y sabe mucho." (don Quijote, II, XXV)