יצירת קשר

ראשת היחידה: חיה פישר
chaya.fischer@mail.huji.ac.il
טל': 02-5882664
חדר 5806, הפקולטה למדעי הרוח


משרדי היחידה: 
languagehu@savion.huji.ac.il
טל': 02-5882771
חדרים 5807/5805, הפקולטה למדעי הרוח


שעות קבלה:
יום א' 14:00-11:00
ימים ב'-ה' 13:00-10:00

דניאל אברין

CEFR HUJI language learning advisor
יועץ ללימודי שפות
בניין מדעי הרוח, חדר 5804

שמי דניאל אברין ואני לומד בלשנות ולימודי אסיה באוניברסיטה העברית.

מגיל צעיר גיליתי את אהבתי העצומה לשפות זרות ולימודיהן הפכו עבורי לדרך חיים. נוסף לעברית ולרוסית, למדתי אנגלית, גרמנית, צרפתית, איטלקית, ספרדית, לטינית וערבית (ספרותית ומדוברת). אני ממשיך להעמיק את ידיעותיי בשפות אלו, משתמש בהן ביום יום, מתרגם מהן ומלמד אותן במסגרות שונות. כחלק מהתואר נחשפתי לשפות האסייתיות שהפכו במהרה לאהבה חדשה עבורי ובימים אלה אני לומד סינית, הינדי ואינדונזית. בנוסף השנה אני מתרגל את הקורס "קטגוריות לשוניות" מטעם החוג לבלשנות.

אני מאוד אוהב ללמוד על ההיסטוריה של שפות (כיצד ספרדית התפתחה מלטינית? מה הקשר בין הינדי לגרמנית?), ואולם שפה מבחינתי היא בראש ובראשונה צוהר לתרבויות חדשות ומרתקות. חשיפה בלתי אמצעית לתרבותו של אדם אחר, אל עולם ערכיו ואמונותיו, משנה את זהותך ומוסיפה לה נדבך חדש. מלהיות רק "ישראלי" אתה הופך להיות קצת איטלקי, קצת גרמני, קצת הודי, קצת סיני, קצת קצת קצת. ככל שאתה מתעמק יותר בשפה ובתרבות, שומע שירים, קורא ספרים, צופה בסדרות, מטייל בעולם ובעיקר בעיקר מכיר עוד ועוד חברים חדשים דוברי השפה, ה"קצת" הזה נהיה פחות ופחות קצת. כך פתאום אתה מפסיק להסתכל על העולם דרך מנסרה צרה ומאמץ ראייה גלובאלית יותר, סובלנית יותר והזר הופך להיות חבר מוכר.

יש לי ניסיון עשיר בהדרכה וניסיון רב בתמיכה בתהליכי רכישת שפות שונות. אני לא מאמין במשפט "אין לי כישרון לשפות". אולי עוד לא נמצא המפתח המתאים דווקא לך. מרגישים קושי מסוים? מרגישות שאין לכן מוטיבציה? מתלבטים איזו שפה ללמוד? רוצות ללמוד איך לחזק את יכולת הדיבור\שמיעה\כתיבה\קריאה שלכן ולא יודעות איך? חולמות על להקפיץ את רמת השפה שלכן? לא יודעים באיזה ספרים להשתמש, אילו ערוצים טובים קיימים ביוטיוב? לחוצים משיעורי הבית או פשוט לא מבינים איך ללמוד ושעדיין יהיו לכם חיים? אל תהססו לפנות ויחד נמצא את הכלים ואת האמצעים המתאימים ספציפית לכם!

 

Wie viele Sprachen du sprichst, sooft mal bist du Mensch (Johann Wolfgang von Goethe)

Qual è la miglior lingua? − Leggo Shakespeare, e dico, è l’inglese − leggo Virgilio e dico è il latino − leggo Dante e dico è l’italiano − leggo Richter, e dico, è il tedesco − leggo Porta, e dico è il Milanese (Carlo Dossi)

学一门语言,就是多一个观察世界的窗户。

قوة الإنسان في عقله ولسانه.

«Язык есть вековой труд целого поколения.» (В. И. Даль)